Złote pierścionki na zaręczyny: jaki kamień?

Pierścionki zaręczynowe złote wybierane są najchętniej. Złoto w żółtym kolorze jest najbardziej tradycyjne i chętnie noszone przez kobiety lubiące klasyczną biżuterię. Warto jednak pamiętać, że w sprzedaży dostępne są pierścionki zaręczynowe z różnym kamieniem. Jakie kamienie cieszą się największą popularnością? Co znajdziemy w sklepach jubilerskich?

Szafir

To kamień o niebieskim kolorze. Za taką barwę odpowiada żelazo oraz tytan. Pierścionki zaręczynowe z oczkiem szafirowym pięknie komponują się z jasną cerą i włosami w kolorze blond. Po taki pierścionek zaręczynowy warto sięgnąć również wówczas, gdy wybranka serca ma rudy kolor włosów.

Rubin

Ten kamień zwraca uwagę pięknym czerwonym kolorem. Za barwę rubinu odpowiada chrom. Pierścionek zaręczynowy z rubinem najlepiej podarować kobiecie o jasnej cerze i blond włosach. Dobrze będą z nim wyglądały również posiadaczki rudych włosów.

Topaz

To kamień chętnie wykorzystywany w pierścionkach zaręczynowych. Jego cechą charakterystyczną jest to, że spotykany jest w różnych kolorach. Topaz może mieć kolor błękitny, niebiesko – zielony, pomarańczowy, różowy, a nawet lekko wpadający w fiolet. To kamień dość uniwersalny, który pasuje niemalże wszystkim kobietom bez względu na kolor włosów.

Tanzanit

To bardzo rzadki kamień szlachetny, który rozsławiła aktorka Elizabeth Taylor. Pierścionki zaręczynowe złote z tanzanitem to dość spory wydatek. Jeśli jednak wybranka serca ma włosy rude bądź kasztanowe, tanzanit jest doskonałym wyborem.

Ametyst

To kamień w kolorze fioletowym. Charakteryzuje się szklistym połyskiem. Pierścionek zaręczynowy z takim kamieniem będzie doskonałym wyborem, jeśli ukochana jest brunetką i ma ciemne oczy.

Szmaragd

Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem to idealny wybór dla miłośniczek tradycyjnej biżuterii. Intensywna zielona barwa sprawia, że pierścionka zaręczynowego z takim kamieniem trudno nie zauważyć. Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdowym oczkiem podkreśla urodę posiadaczek włosów rudych i blond.

Najpopularniejsze są oczywiście pierścionki zaręczynowe z brylantem, takie jak np. ten: https://aclari.pl/static/p/1046/pierscionek-zareczynowy-z-brylantami-aimor-agua-0,50ct-p0200bb-5726.jpg.

Wymienione kamienie to oczywiście nie wszystko, co możemy znaleźć w sklepach jubilerskich. W tak bogatej ofercie każdemu uda się znaleźć pierścionek idealnie pasujący do wybranki serca.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz