Zalety oraz wady ogrodzeń drewnianych, kamiennych oraz klinkierowych

Ogrodzenie wokół posesji powinno być przede wszystkim trwałe oraz bezpieczne, jednak w ostatnich czasach coraz większego znaczenia nabiera jego estetyka. Żyjemy w takich czasach, w których każdy chciałby mieć wszystko co najładniejsze i najlepsze. Nie inaczej jest z ogrodzeniami, dlatego postaram się zestawić trzy najlepsze ich typy.

Najpierw weźmiemy pod lupę ogrodzenia drewniane, które są niezwykle popularne w naszym kraju. Do wyboru mamy przeróżne drzewo – zarówno iglaste, liściaste jak i egzotyczne odmiany. Trzeba mieć świadomość, że drzewo w ogrodzeniu jest narażone na wiele czynników atmosferycznych, które niekorzystnie na niego wpływają, dlatego powinno się je odpowiednio zabezpieczyć.

Wada ogrodzenia

A więc pierwszą wadą tego typu ogrodzeń jest stosunkowo niska trwałość, jeżeli drzewo zostanie źle dobrane lub nieodpowiednio zaimpregnowane. Dodatkowo jest ono narażone na ataki grzybów, pleśni oraz mchu. Na szczęście zalet jest nieco więcej, a tą decydującą jest naturalny, piękny wygląd, który dobrze dopasowuje się do każdego otoczenia. Ponadto drewno dobrze zaimpregnowane wytrzymuje lata, a jeśli trzeba to wymiana jednej sztachetki czy też wszystkich nie jest żadnym problemem. Następne z kolei ogrodzenia kamienne są nieco bardziej wymagające przy budowie. Muszą posiadać fundamenty na głębokości około jednego metra. Koszty takiego ogrodzenia włocławek są bardzo wysokie ponieważ jest ono bardzo pracochłonne oraz schodzi na niego wiele materiału.

Grubość muru

Grubość takiego muru musi wynosić co najmniej 30cm. Również trzeba bardzo uważać podczas jego robienia gdyż zaschniętą zaprawę bardzo trudno usunąć z kamienia. Podobne do ogrodzenia włocławek z kamienia jest to z klinkieru, który jest równie trwały. Podobnie jak dachówka z tego tworzywa ogrodzenia może wytrzymać paręnaście dobrych lat, a przy tym wcale się nie zniszczy. Klinkier jest bardzo łatwy w utrzymaniu oraz doskonale pasuje zarówno do drewnianych sztachetek jak i metalowych spoiw. Wady tego typu ogrodzenia występują jedynie przy budowie ponieważ materiały są drogie nie wspominając już o kosztach robocizny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz