Zakres ochrony NNW

NNW, czyli ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków, w przypadku ubezpieczeń samochodowych zazwyczaj jest kojarzone przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Innymi słowy, jeśli w wypadku komunikacyjnym kierowca odniesie jakieś obrażenia, może liczyć na odszkodowanie odpowiednie do poniesionego uszczerbku na zdrowiu i kosztów leczenia. To oczywiście prawda, ale nie cała, ponieważ zakres ubezpieczenia jest znacznie szerszy.

Zakres ochrony NNW

Kierowca i pasażerowie

Przede wszystkim, ubezpieczenie nnw online obejmuje nie tylko samego kierowcę, ale także wszystkie osoby, które razem z nim podróżują. Pod tym względem nie ma żadnych szczególnych ograniczeń z wyjątkiem jedynie tego, że jeśli samochód mieści maksymalnie określoną liczbę osób, każda ponadprogramowa osoba będzie pominięta. Znaczenia nie ma z kolei to, czy osobą poszkodowaną jest zupełnie przypadkowy autostopowicz, kolega kierowcy czy jego małżonka bądź dzieci. Wszystkie osoby podróżujące w samochodzie ubezpieczenie nnw online w pełni obejmuje.

Nie tylko w czasie jazdy

Ogromne znaczenie ma to, że ubezpieczenie nnw online obejmuje nie tylko same zdarzenia mające miejsce w ruchu drogowym, ale też kwestie związane z używaniem samochodu jako takiego. Co konkretnie należy przez to rozumieć? Wszystkie normalne sytuacje związane z użytkowaniem samochodu, takie jak tankowanie pojazdu, wsiadanie do niego i wysiadanie z niego, manewrowanie na parkingu, poruszanie się na parkingu, przygotowanie samochodu do jazdy, w tym także jego odśnieżanie, mycie samochodu na myjni ciśnieniowej i wszystkie inne normalne sytuacje związane z prawidłowym korzystaniem z samochodu.

Ubezpieczenie także za granicą

Chociaż nie jest to standardem, zazwyczaj można liczyć na to, że ubezpieczenie nnw online będzie obowiązywało nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza jego granicami. Jest to logiczne, ponieważ uszczerbek na zdrowiu jest taki sam niezależnie od tego, czy stało się to na terenie Unii Europejskiej, czy w jakimś innym państwie.

Atrakcyjne ubezpieczenia znaleźć można na stronie https://mtu24.pl/ .

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz