Wyciągi z kwiatów w kosmetykach

Wyciągi z kwiatów w kosmetykach

Zawarte w kwiatach cenne składniki postanowiono wykorzystać do produkcji wielu kosmetyków. Wyciągi z kwiatów stosuje się w kremach do codziennej pielęgnacji twarzy, do produkcji szamponów. Z jakich kwiatów najczęściej przyrządza się wyciągi do produkcji kosmetyków? Jakie mają one właściwości?

Malwa

Wyciąg z kwiatów malwy ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Dodawany jest do kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery normalnej i mieszanej oraz w kremach pod oczy. Dzięki obecności antocyjanów kremy z wyciągiem z malwy zapobiegają powstawaniu zmian trądzikowych. Kremy te przywracają skórze zdrowy koloryt i nawilżają ją.

Róża

Olejek różany wykorzystywany jest nie tylko do produkcji perfum. Wchodzi także w skład wielu kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej oraz kremów pod oczy. Olejek różany stymuluje produkcję kolagenu, zapobiega więc tworzeniu się zmarszczek. Koi także podrażnienia, nawilża i rozjaśnia cerę. W kremach pod oczy likwiduje opuchliznę.

Lawenda

Wyciąg z lawendy ma działanie wygładzające i antyseptyczne. Wchodzi w skład wielu preparatów do pielęgnacji cery trądzikowej. Używa się go także w tonikach i szamponach do włosów. Warto po nie sięgnąć przy nadmiernym ich wypadaniu. Wyciąg z kwiatów lawendy spotkamy także w preparatach przeznaczonych do kąpieli. Lawendowa kąpiel działa odprężająco.

Rumianek

Ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Jest bogatym źródłem witaminy C, która jest bardzo silnie działającym przeciwutleniaczem. Do tego jest on bogaty w bisabol. To substancja, która stymuluje odnowę komórkową. Wyciąg z kwiatów rumianku jest więc ważnym składnikiem kremów, które opóźniają starzenie się skóry. Ekstrakt z rumianku znajdziemy także w szamponach przeznaczonych do rozjaśniania włosów.

Wiele kwiatów zawiera bardzo cenne składniki, które postanowiono wykorzystać w kosmetykach. Znajdziemy je w kremach nawilżających oraz w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji osłabionych włosów. Warto szukać w drogeriach takich właśnie kosmetyków.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz