Wybieramy piłę idealną na budowę

Trudno wyobrazić sobie sprawną ekipę budowlaną, która nie wykorzystywałaby piły jako jednego ze swoich podstawowych narzędzi. Trudno jednak liczyć na to, że każda piła będzie postrzegana jako jednakowo dobre rozwiązanie. Wybór piły do betonu może okazać się szczególnie trudny. Narzędzie to powinno być przecież nie tylko niezawodne, ale i wytrzymałe.

Piła tarczowa i jej atuty

Na liście rozwiązań wybieranych szczególnie chętnie znajduje się między innymi ręczna piła tarczowa. Można mieć czasem pewne wątpliwości, czy poradzi sobie ona z tak wymagającym materiałem, lista jej zalet jest jednak na tyle duża, że warto dać jej szansę. Największą z nich wydaje się poręczność. Niewielkie rozmiary sprawiają, że piła zawsze może znajdować się pod ręką. Jakby tego było mało, problemem nie jest jej natychmiastowe wykorzystanie. Natychmiast można przecież załadować ją do samochodu.

Oczywiście, poza plusami ręczna pila tarczowa ma też pewne minusy. Przeważnie nie jest to rozwiązanie o najwyższej mocy, jeśli więc chcemy pracować w betonie, upewnijmy się, że mamy do czynienia z narzędziem, które ma w ogóle odpowiedni potencjał. Maksymalna prędkość obrotów na minutę daje nam pewne wyobrażenie nie tylko o potencjalne takiego urządzenia, ale i o jego odporności na uszkodzenia.

Czas na piłę łańcuchową.

Trudno o rozwiązanie bardziej klasyczne niż piła łańcuchowa. A mimo to króluje ona na niejednej budowie, co stanowi najlepszy dowód na to, że można jej zaufać. Kupując ją dobrze mieć na uwadze to, że jej przeznaczeniem jest cięcie drewna. Nie oznacza to, że nie poradzi sobie z betonem, jeśli jednak będziemy stosować ją jedynie w tym cele, może być dość zawodna. Plusem piły łańcuchowej pozostaje stosunkowo łatwa obsługa. Właściwie wykorzystywana jest też rozwiązaniem niemal bezawaryjnym. Minusem może okazać się ograniczony czas pracy, jeśli jednak zdecydujemy się na rozwiązanie zasilane energią elektryczną, szybko zapomnimy o tego rodzaju niedogodności. Wybierając piłę dobrze jest też upewnić się, że jej producentem jest firma, która cieszy się pewną renomą na rynku. Sprawdź w hurtowni: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/!

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz