Wiatraki z Bergen

Wiatraki z Bergen

Już nie po raz pierwszy wyruszaliśmy na delegację do Norwegii. Poprzednim razem byliśmy jednak w Trondheim, w którym bez najmniejszych kłopotów udało nam się znaleźć na własną rękę nocleg, na bardzo korzystnych dla nas warunkach.

Nasz partner w interesach w Norwegii, jest firmą zajmującą się energią odnawialną, która jest pozyskiwana z działania elektrowni wiatrowych. Ze względu na olbrzymią ilość elektrowni wiatrowych w Norwegii, jest to kraj, w którym mamy wielu partnerów biznesowych, z którymi współpracujemy przy pozyskiwaniu urządzeń do generowania energii elektrycznej w przyjazny dla środowiska sposób.

Energia odnawialna

W Polsce energia odnawialna jest wciąż mocno zacofana, chociaż pewne rejony naszego kraju stopniowo zaczynają się przekonywać co do walorów korzystania z tego typu źródła energii. W celu nawiązania bliższej współpracy z jednym z naszych nowych klientów w Norwegii, tym razem udawaliśmy się do miejscowości Bergen, gdzie nie mieliśmy wcześniej przyjemności przebywać. Wyszukiwarka hoteli w Internecie pomogła nam zlokalizować optymalny hotel na nasze potrzeby. Ze względu na to, że do Norwegii wybierało się aż ośmiu naszych pracowników, musieliśmy pomyśleć o doborze odpowiedniego dla nas hotelu. Planowaliśmy przenocować trzy noce w Bergen, gdyż akurat na okres trzech dni zostały zaplanowane nasze rozmowy i negocjacje.

Rezerwacja przez internet

Rezerwacje noclegów online w Norwegii pomogły nam zabukować wyśmienicie położony hotel w bardzo urokliwej okolicy w Bergen, z którego mieliśmy raptem parę kroków do głównej siedziby naszego nowego klienta. Rozmowy przebiegły bardzo pomyślnie i negocjacje zakończyły się wstępnym konsensusem. Mieliśmy możliwość obejrzenia omawianych przez naszego klienta turbin wiatrowych oraz wiatraków do produkcji energii elektrycznej, które są produkowane w nowo otwartym zakładzie w miejscowości Bergen. Po powrocie do Polski musieliśmy zatroszczyć się jeszcze o formalne aspekty związane z transportem wspomnianych wiatraków. Oczekujmy właśnie na ostateczne decyzje w tej sprawie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz