Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW

Choć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest tak często wykupywane przez klientów, jak choćby ubezpieczenie AC, to warto jednak pochylić się nad nim, gdyż ten rodzaj ochrony może być dla nas wybawieniem z wielu kłopotów, kiedy dojdzie do najgorszego.

Znalezienie oferty ubezpieczenia jest bardzo proste. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać ubezpieczenie NNW online i po chwili ukażę nam się wiele ofert, które pozwalają na podpisanie umowy na tego typu ubezpieczenie, bez konieczności wychodzenia z domu. Istnieją dwa rodzaje samego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także rozmaite formuły pozwalające rozszerzyć zakres ochrony.

Ubezpieczenie NNW można wykupić grupowo

To oferta na przykład dla młodzieży szkolnej. Wtedy ubezpieczenie obejmuję ochroną uczniów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez cały rok, w szkole, w domu, na wakacjach. Istnieją też oferty dla pracowników firm, zwłaszcza tych, które zatrudniają wielu kierowców. W indywidualnych przypadkach ofertę tego typu ubezpieczenia powinny rozważyć osoby starsze i schorowane, a także studenci i osoby aktywne fizycznie.

Odszkodowanie, jakie możemy uzyskać, kiedy dojdzie do wypadku podczas użytkowania samochodu lub jego obsługi

Ubezpieczyciel wypłaci nam także pieniądze od następstwa zawałów serca i udarów mózgu, nieszczęśliwych wypadków doznanych w związku z uprawianiem sportu, a także w przypadku zaistnienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, lub całkowitego inwalidztwa. Jeżeli zdecydujemy się na rozszerzenie pakietu, to polisa może też obejmować świadczenie z tytułu śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych i przeszkolenia zawodowego inwalidów.

Istnieją jednak okoliczności, w jakich nie otrzymamy odszkodowania. Nie należą nam się żadne pieniądze, jeśli do urazu dojdzie w wyniku nieudanej próby samobójczej. Także, kiedy prowadziliśmy samochód po alkoholu lub pod wpływem narkotyków, to nie otrzymamy żadnego odszkodowania. Ostatecznie ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty świadczenia, jeżeli prowadziliśmy pojazd bez uprawnień.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz