Ubezpieczenie na podróż

Nie każde wakacje są udane i nie każde niestety kończą się szczęśliwie. Niekiedy może się zdarzyć tak, że zamiast leżeć błogo na plaży i cieszyć się słońcem, spędzimy ten czas w szpitalu. Wypadek na wakacjach jest bowiem tak samo możliwy, jak w każdym miesiącu poza letnim i kiedy przydarzy się najgorsze, dobrze jest mieć wykupione ubezpieczenie podróży/podróżne.

Biuro podróży nie pomoże w każdym przypadku

Ubezpieczenie podróży/podróżne teoretycznie jest wliczone w opłaty, które płacimy przy wykupie wycieczki zagranicznej w danym biurze podróżnym. Te bowiem ma nam obowiązek zapewnić ubezpieczenie. Jednak mało kto dowiaduje się konkretnie jaka jest wysokość tego ubezpieczenie i co najważniejsze jego zakres. Czy wystarczy ono na przykład na leczenie szpitalne lub powrót do Polski ambulansem, jeśli kontuzja będzie tak poważna, że pacjent nie będzie mógł być transportowany w inny sposób. Większość z nas jest więc absolutnie przekonana, że kiedy stanie się najgorsze, są w wystarczającym stopniu chronieni właśnie przez biuro podróży.

Niestety jest to opinia mocno na wyrost. Ubezpieczenia, które oferują nam biura podróży, są zazwyczaj dość niskie. Nie wystarczą z pewnością na transport chorego, a mogą też nie być wystarczające na hospitalizacje, dłuższą niż na przykład trzy dni. W efekcie turysta, któremu przytrafi się nieszczęście, jest zaskakiwany rachunkiem do zapłacenia, którego wartości wynosić może nawet kilkaset euro.

Turysto ubezpiecz się sam

Dlatego właśnie co bardziej przezorni z nas, wykupują dodatkowe ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym. To ma wiele zalet. Przede wszystkim obowiązuje w każdym kraju na świecie i pozwala na korzystanie z państwowych, jak i prywatnych placówek medycznych. Dodatkowo zawiera także ubezpieczenie assistance, a także wystarcza na pokrycie kosztów transportu medycznego lub transportu zwłok do kraju. Ostatecznie zawiera dodatkowe opcje takie jak OC czy opłatę za ewentualne usługi ratownicze, a nawet poszukiwania. Dzięki takiemu pakietowi jesteśmy absolutnie spokojni, że kiedy nam lub naszym bliskim przydarzy się coś złego, nie będziemy zmuszeni na własną rękę organizować pomocy.

Sprawdź też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-podrozy/ubezpieczenie-radosc-odkrywania

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz