Ubezpieczenie assistance – najważniejsze fakty

Ubezpieczenie assistance - najważniejsze faktyKierowcy niechętnie ubezpieczają samochód, a dyskusja na temat kosztów polis zawsze budzi niezdrowe emocje. Nie oznacza to jednak, że nie widzą sensu wykonywania tej czynności. O coraz wyższym poziomie wiedzy na temat ubezpieczeń może zresztą świadczyć to, że dziś w cenie są nie tylko te obowiązkowe. Coraz więcej osób decyduje się na nieobowiązkową polisę AC, a nawet na ubezpieczenie assistance, choć wokół tego ostatniego nadal gromadzi się więcej niedomówień niż faktów.

Assistance w standardowym wymiarze

Choć niektórzy ubezpieczyciele dołączają assistance do obowiązkowego ubezpieczenia OC, doświadczenie kierowców decydujących się na taki krok podpowiada im, że nie jest to najlepsza opcja. Zakres takiego ograniczenia jest mocno ograniczony, zwykle mamy więc do czynienia z rozwiązaniem, które jest może miłym, ale niepraktycznym dodatkiem. Znacznie większą hojność firmy wykazują wobec tych kierowców, którzy decydują się na nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco. W takim przypadku assistance może obejmować choćby nocleg w hotelu w przypadku wypadku i uszkodzenia auta, zapewnienie kierowcy i pasażerom powrotu do domu albo możliwości kontynuowania podróży z wykorzystaniem innych środków lokomocji. Bywa i tak, że assistance jako dodatek do polisy AC przewiduje pojazd zastępczy, choć zwykle możemy się nim cieszyć jedynie przez kilka dni.

Rozbudowane pakiety

Jeśli komuś wydaje się, że i ten wymiar ubezpieczenia jest ograniczony, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby go dodatkowo rozbudować. W takim przypadku ubezpieczyciel może nam zagwarantować nie tylko standardowe usługi, ale również profesjonalną pomoc prawną, kierowcę zastępczego, pokrycie kosztów związanych z parkowaniem pojazdu, a nawet opiekę nad zwierzętami, które zabraliśmy w podróż.

Formalności

Dziś ubezpieczyciele są coraz bardziej elastyczni, co do zasady jednak mówiąc o ubezpieczeniu AC mamy na myśli polisę wykupowaną na rok, tak, jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczenia OC i AC. Co ważne, polisę można wykupić nie tylko dla samochodu osobowego, ale nawet dla przyczepy kempingowej.

Zobacz także:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz