Świadectwa energertyczne dla mieszkań

Wszelkiego rodzaju nowe nieruchomości takie jak domy mieszkalne, czy tez budynki użytkowe zaczynając od pomieszczeń gospodarczych a na drapaczach chmur kończąc, powinny mieć specjalne świadectwa energetyczne, które zgodnie z unijnymi przepisami wystawić mogą odpowiednio przeszkoleni do tego celu specjaliści.

Chodzi tutaj o wszystkie nowo budowane nieruchomości online. W przypadku tych które już stoją, przepisy funkcjonują nieco inaczej. Dodać można jeszcze iż jeśli chodzi o poszczególne mieszkania sprzedaż, które znajdują się przecież w zdecydowanie większym budynku, to każde z mieszkań musi oddzielnie posiadać wystawione świadectwo tego rodzaju.

Starsze mieszkania

Świadectwa energertyczne dla mieszkańW przypadku starszych mieszań, takie świadectwo, podobnie zresztą jak i w przypadku domów może zostać wystawione w przypadku sprzedaży czy też chęci wynajęcia mieszkania. Nie oznacza to jednak w żadnym razie iż wszystkie mieszkania na sprzedaż muszą mieć od razu sporządzone tego rodzaju świadectwo energetyczne. Możliwa jest sprzedaż starszego mieszkania bez takiego świadectwa o ile oczywiście nabywca sobie wystawienia takiego świadectwa energetycznego nie zażyczy. Jednak mieszkania wynajem na ogół maja takie świadectwa, dokładnie po to, aby jak najbardziej możliwe było oszacowanie kosztów związanych z utrzymaniem takiego mieszkania.

Zużycie energi

Chodzi tutaj zarówno o zużycie energii elektrycznej jak też i energii potrzebnej na ogrzanie takiego mieszkania czy też domu. Dzięki temu jeśli ktoś planuje wynajem mieszkań, może oszacować ile kosztować będą go tak zwane media. Zdecydowanie ułatwia to możliwość podjęcia odpowiedniej decyzji, zwłaszcza iż na rynku dostępnych jest bardzo dużo ciekawych ofert jeśli chodzi o mieszkania do zakupu czy też wynajęcia. Są to też oferty bardzo zróżnicowane cenowo. Koszty sporządzenia takiego świadectwa energetycznego nie są duże. Należy jednak zabrać się za to odpowiednio wcześniej. Dobrą informacją jest także to, że na ogół tego rodzaju świadectwo energetyczne jest ważne przez okres dziesięciu lat o ile w budynku nie zostaną wprowadzone poważne modyfikacje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz