Śródmieście Łodzi wraca do życia

Sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie, ma bardzo duże znaczenie. Związane jest to jednak przede wszystkim z nienamacalnymi kwestiami, takimi jak realizacja potrzeby prestiżu i uznania, czy z intensywnością interakcji społecznych, które nasz wizerunek będzie animował. W przypadku miast jest bardzo podobnie, ale tak jak my sami możemy radzić sobie znakomicie pomimo nie najlepszej opinii, tak i miasta potrafią rozwijać się znakomicie i działać niesamowicie prężnie nawet wtedy, kiedy nie mają aury na miarę Wrocławia lub Gdańska. Jednym z takich miasta jest Łódź, która w wyniku wielu dekad zaniedbania urbanizacyjnego i komunikacyjnego w pewnym momencie po prostu przestała być atrakcyjnym miejscem do życia, chociaż nigdy nie przestała być skupiskiem szans osobistych i zawodowych. Dzisiaj, dzięki licznym inwestycjom w nowe mieszkania w Łodzi oraz szybkiemu rozwojowi infrastruktury, obraz miasta zaczyna zmieniać się diametralnie. Wielki wpływ na to mają inwestycje mieszkaniowe w dzielnicy Śródmieście.

Śródmieście Łodzi wraca do życia

Śródmieście staje się wizytówką Łodzi

Niemal wszystkie wady Łodzi istnieją już dzisiaj jedynie w przeświadczeniu osób, które dawno tego miasta nie odwiedziły. Niegdysiejsze niekończące się korki to już wspomnienie, chociaż czasami jeszcze przypominane mieszkańcom. A szczęście tylko w trakcie większych inwestycji drogowych, po zakończeniu których miasto oferuje jeszcze lepszy transport. Szarość dawnej betonowej konstrukcji z prefabrykatów coraz szybciej wypierają nowoczesne, przeszklone kondygnacje mieniących się w słońcu fasad. Nie przeszkadza już im zanieczyszczenie powietrza, które zostało drastycznie zredukowane.

Dawne problemy wizerunkowe Łodzi stały się dla niej wielką szansą, ponieważ w przypadku nowych mieszkań w Łodzi nie ma podatku od prestiżu, jaki obciąża wiele nieruchomości chociażby w Warszawie. Decydując się na zakup mieszkania w jednej z tutejszych centralnych inwestycji otrzymuje się produkt niezwykle dobrze wyceniony, który w dodatku stanowi preludium do organicznego procesu tworzenia się wspaniałej przestrzeni miejskiej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz