Przez ile lat wytrzyma mój dach?

Pokrycia dachowe to temat bardzo często w dużej mierze kontrowersyjny, chociaż może się to wydawać dziwne. Każda osoba, która budowała dla siebie dom, w żaden sposób nie jest jednak tym faktem zaskoczona. Związany jest on z tym, że a pierwszy rzut oka, dach to coś na wieki i tak traktuje go wielu inwestorów.

W praktyce jednak okazuje się, że jego producent oferuje nam tylko kilka lat gwarancji. A inwestycja kosztuje krocie! Wybranie odpowiedniej technologii ma tutaj kluczowe znaczenie, a fakt, że technologii mamy dużo i są bardzo zróżnicowane, to nie lada problem praktyczny do pokonania.

Drogo i dobrze? Tak, ale…

W praktyce zawsze można postawić na dachówki ceramiczne. Jest to jedna z najstarszych obecnie stosowanych technologii i jedna ze zdecydowanie najlepszych. Sęk w tym, że jest to technologia droga, bardzo droga lub zabójczo droga, zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać wszystkie najlepsze cechy, poprzez które dachówka ceramiczna jest reklamowana. Co więcej, trzeba pamiętać, że dach z dachówki musi być odpowiednio mocny, ponieważ jest to materiał wyjątkowo ciężki, przez co na niektórych domach nie będzie możliwości wybrania właśnie niego, a na wielu innych konieczne będzie wykonanie specjalnych wzmocnień, które też kosztują. Dachówka ceramiczna to rozwiązanie znakomite i wytrzyma nam wiele dziesięcioleci, ale mimo wszystko istnieją lepsze opcje.

Dachy Gerard

Technologia Gerard to dachy Gerard, czyli rozwiązanie oparte o blachodachówkę. Jeśli opcja ta nie kojarzy się nam najlepiej, związane jest to właśnie z kontrowersjami wokół technologii wykonania dachu. W praktyce możemy liczyć na gwarancję o długości nawet pięćdziesięciu lat, a tajemnicą sukcesu jest tutaj specjalna posypka wulkaniczna. Dzięki niej lekka i tania blachodachówka uzyskuje znakomite właściwości pod względem odporności na czynniki atmosferyczne, a sposób jej montażu gwarantuje nam, że podmuch wiatru czy nawet trzęsienie ziemi nie zagrozi jej integralności. W stosunku do ceramiki jest to rozwiązanie lżejsze i tańsze, a równie wytrzymałe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz