Ogród jesienią

Często pojawiającym się pytaniem jest pytanie odnośne tego, dlaczego należy możliwie szybko usuwać liście, które spadają zarówno domowego ogródka jak i na trawnik czy też chodnik znajdujący się na posesji. Odpowiedź na pytanie czemu liście szkodzą murawie na jesień – zobacz koniecznie można streścić w kilku słowach.

Liście, po opadnięciu na trawnik dosyć szybko gniją, formując praktycznie nieprzepuszczalną dla powietrza warstwę, co z kolei może spowodować powstanie chorób trawnika, takich jak na przykład pleśń śniegowa. W praktyce oznacza to, że w niektórych miejscach może dojść po postu do zanikania trawnika.

Położenie garażu

Ogród jesieniąTak samo niekorzystnie wpływa to na większość roślin w ogrodzie w tym także roślin ozdobnych. Ale oczywiście nie dla wszystkich roślin zalegająca warstwa liści musi być mocno niekorzystna, w niektórych przypadkach warto ich część pozostawić na miejscu. Dotyczy to także powierzchni przy samych drzewach lub krzewach, gdzie naturalnie część liści może pozostać. Z chodników oraz ścieżek powinniśmy także je szybko usunąć. Po pierwsze na gnijących liściach bardzo łatwo można się poślizgnąć, poza tym jeśli nie zostaną one uprzątnięte, to narażamy się na ryzyko otrzymania mandatu. O liściach pamiętajmy także przy podejmowaniu takich decyzji jak wybrać najlepsze miejsce na budowę garażu.

Uszkodzenie dachu

Duża liczba spadających liści jest w stanie uszkodzić nawet dach budynku mieszkalnego, nie mówiąc już o dachu garażu wolnostojącego, gdzie dach wykonywany jest ze zdecydowanie lżejszych materiałów. W obu przypadkach konieczne jest regularne czyszczenie i konserwacja dachu – zobacz jakich porad udzielają eksperci.  W ogrodzie mogą pojawić się także dodatkowe ozdoby w postaci specjalnego oświetlania. W tym celu zastosowane mogą być specjalne żarówki, które wykorzystywać będą energię słoneczną. Lampy solarne są znakomitym i modnym dodatkiem jeśli chodzi o wyposażenie ogrodu. Bardzo dobrze będą one wpływać na wygląd ogrodu, zwłaszcza  takich porach roku jak jesień, która jest zresztą jedną z najbardziej pracowitych pór roku jeśli chodzi o ogród.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz