Od czego zacząć poszukiwania mieszkania

Znalezienie wymarzonego mieszkania nie jest zbyt prostym zadaniem, szczególnie wtedy, kiedy przegląda się tylko bezpłatne ogłoszenia nieruchomości, na których nie uświadczymy najbardziej atrakcyjnych lokali. Zdecydowana większość apartamentów wystawiana jest za pośrednictwem biur nieruchomości, które żądają niemałych prowizji od każdej podpisanej umowy.

Biorąc pod uwagę dodatkowo to, że mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz w najwyższym standardzie kosztują kilkaset tysięcy złotych to prowizja będzie wynosić kilkanaście tysięcy. Na samym początku trzeba więc zdecydować, które oferty nieruchomości będą znajdywać się w kręgu naszych zainteresowań.

Poszukiwanie mieszkania

Większość osób decyduje się poszukiwać mieszkania z pominięciem pośrednika, ponieważ po prostu wychodzi to znacznie taniej. Osoby mające mało wolnego czasu i dużo pieniędzy mogą pozwolić sobie na zaangażowanie agenta nieruchomości, który załatwi za nich wszystkie formalności oraz regularnie będzie przysyłał oferty mieszkań spełniających wszystkie wytyczne. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie kwoty, którą będzie można przeznaczyć na zakup mieszkania. Pod uwagę trzeba wziąć, że mieszkanie o tym samym metrażu (około 40m2) można kupić w Krakowie zarówno za 200 000zł jak i 500 000zł, a wszystko zależy od standardu oraz lokalizacji. Tutaj też trzeba się sprecyzować, ponieważ im wyższy jest standard oraz lepsza lokalizacji to cena za m2 automatycznie idzie w górę.

Mieszkania na sprzedaż

Obecnie najwięcej buduje się i jednocześnie najlepiej zbywalne są mieszkania na sprzedaż Kielce w średnim standardzie, dwupokojowe, z osobą kuchnią. Przed poszukiwaniami mieszkania sprzedaż należy jeszcze postawić sobie jasno kilka spraw oprócz ceny, standardu oraz metrażu. Istotna jest również lokalizacja i jakość wykonania bloku. Czasem zdarza się tak, że początkowo budynek wygląda na solidny, a po jakimś czasie na ścianach pojawiają się pęknięcia i inne niepokojące znaki, które jasno pokazują, że deweloper wykonał swoją pracę nieprofesjonalnie. Pamiętajmy, że poszukiwanie mieszkania na sprzedaż Olsztyn to ciężki kawałek chleba i trzeba poświęcić temu nawet kilkanaście tygodni lub miesięcy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz