O działaniu leków homeopatycznych

O działaniu leków homeopatycznychHomeopatia to jedna z niekonwencjonalnych metod leczenia. Wiele osób chętnie leczy się u homeopatów i stosuje leki homeopatyczne. Czy terapia lekami homeopatycznymi jest skuteczna i bezpieczna?

Leki homeopatyczne a konwencjonalne

Medycyna konwencjonalna stosuje leki, które mają u pacjentów znosi objawy choroby: likwidować dolegliwości bólowe, zmniejszać kaszel, obniżać ciśnienie krwi. Leki konwencjonalne podaje się także gdy pacjenci cierpią na niedobory hormonów, witamin lub soli mineralnych. Działanie leków homeopatycznych jest odmienne. Mają one pobudzać układ odpornościowy do bardziej wydajnej pracy tak, aby samodzielnie zwalczył on chorobę.

Surowce, z których powstają leki homeopatyczne

Do produkcji tych leków mogą powstać na bazie surowców roślinnych,mineralnych lub zwierzęcych. W skład niektórych leków homeopatycznych wchodzą także toksyny. Są one produkowane zgodnie ze ściśle określonymi zasadami, na każdym etapie produkcji są bardzo mocno kontrolowane. Wśród leków homeopatycznych można wyróżnić preparaty jednoskładnikowe oraz złożone.

Czy są one bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy, produkcja leków homeopatycznych odbywa się pod ścisłą kontrolą. Substancje czynne, które znajdują się w lekach homeopatycznych rozcieńcza się bardzo mocno. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych reakcji, które mogą wywoływać konwencjonalne leki. Lekami homeopatycznymi nie można się zatruć. Są one na tyle bezpieczne, że bez obaw można je podawać dzieciom, osobom w podeszłym wieku. Mogą je zażywać również kobiety w ciąży. Nie wchodzą one w reakcje z lekami chemicznymi i ziołami. Nie ma przeciwwskazań aby zażywać je jednocześnie. Także w zasie kuracji antybiotykami i sterydami można przyjmować dodatkowo leki homeopatyczne. Leki homeopatyczne na bazie roślinnych surowców nie wywołują alergii, są bezpieczne również dla alergików. Można nimi leczyć infekcje wirusowe. Zmniejszają one dolegliwości po radioterapii i chemioterapii, można je stosować jako leki wspomagające leczenie wielu schorzeń.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz