Nowoczesne składniki w kosmetykach pielęgnacyjnych

Nowoczesne składniki w kosmetykach pielęgnacyjnych

Są bardzo skuteczne, szczególnie wtedy, kiedy nasza cera potrzebuje wzmocnionej pielęgnacji. Jakich składników warto szukać w kosmetykach pielęgnacyjnych?

Aktywatory kolagenu

Aktywatory lub rekonstruktory kolagenu są szczególnie przydatne w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry pomiędzy 50. a 55. rokiem życia. Po menopauzie drastycznie spada wytwarzanie w skórze kolagenu. Efektem jest jej zwiotczenie i efekt tak zwanej pergaminowej cery. Warto więc sięgnąć po kosmetyki, które zawierają rekonstruktory lub aktywatory kolagenu, które pobudzają do jego wytwarzania. Kiedy skóra wymaga bardzo szybkiego ujędrnienia i regeneracji doskonale sprawdzi się kolagen w żelu. Z jednej strony uzupełni on niedobory kolagenu, z drugiej zaś pobudzi jego produkcję. Kolagen w żelu może być stosowany samodzielnie lub pod krem na noc.

Kwasy hialuronowe

Bardzo skutecznie nawilżają skórę. W kosmetykach na noc najnowszej generacji stosowanych jest kilka rodzajów kwasów hialuronowych. Dzięki temu zaspokajają one wiele potrzeb skóry dojrzałej. W szybkim wypełnieniu zmarszczek pomagają działające jak lifting siatki hialuronowe. W kremach nowej generacji może znajdować się również podporowy kwas hialuronowy, który pobudza proces wytwarzania elastyny. Utracie wody zapobiegają mikrosfery hialuronowe. Większość tych różnych rodzajów kwasów hialuronowych wchodzi w skład kremów i masek na noc.

Q 10

Koenzym Q 10 pomaga w regeneracji skóry. Zawierają go komórki naszego działa, ale wraz z wiekiem jego ilość zaczyna się zmniejszać. Stąd też kremy z koenzymem Q10 polecane są do pielęgnacji cery dojrzałej i bardzo dojrzałej. Koenzym Q 10 działa bardziej skutecznie, jeśli w kremie dodatkowo znajduje się masło shea, kwas hialuronowy albo witamina A.

Serum

Skóra dojrzała potrzebuje także antyoksydantów, czyli polifenoli oraz witamin A, C i E. Chronią one skórę przed wolnymi rodnikami. Warto serum z antyoksydantami stosować szczególnie latem, gdyż wolne rodniki stają się bardziej aktywne pod wpływem słońca.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz