Na jaki rodzaj piły do cięcia betonu najlepiej się zdecydować?

Zakup piły przeznaczonej do cięcia betonu na pierwszy rzut oka nie jawi się jako szczególnie duże wyzwanie. Mamy przecież do czynienia ze sprzętem specjalistycznym, można więc podejrzewać, że na rynku nie będzie obecnych zbyt wielu jego producentów. Tymczasem okazuje się, że tego rodzaju przeświadczenie może, ale wcale nie musi być zgodne ze stanem faktycznym. Konieczne jest przecież określenie, jaki typ piły interesuje nas najbardziej, a tu mamy już w czym wybierać.

Na jaki rodzaj piły do cięcia betonu najlepiej się zdecydować?

Łańcuchowe piły do betonu i ich specyfika

Piły łańcuchowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że możemy wykorzystywać je na wiele sposobów. Poza betonem doskonale radzą sobie także z asfaltem i kamieniem, niestraszne są im przy tym także mury, dzięki czemu są szczególnie mile widziane na placach budowy. I one są jednak grupą, która nie składa się z identycznych narzędzi. Przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest więc upewnić się choćby, jak wygląda czyszczenie piły. Najlepiej, jeśli ma ona wbudowany system czyszczenia z wykorzystaniem wody. Można go docenić już po kilku dniach pracy z piłą, zwalnia bowiem jej właściciela z obowiązku troszczenia się o zanieczyszczenia powstające w procesie cięcia. Piły łańcuchowe przeznaczone do cięcia betonu przeważnie są wyposażone w silnik spalinowe, często są przy tym wykorzystywane jako narzędzie uzupełniające także wtedy, gdy podczas pracy zastosowanie znajduje przede wszystkim przecinarka.

Kiedy stosować stołową piłę do betonu?

Piła stołowa, podobnie jak jej łańcuchowy odpowiednik, nie musi być wykorzystywana jedynie do cięcia betonu. Równie dobrze sprawdza się także wtedy, gdy tnie się klinkier, cegły i naturalny kamień. Przeważnie jest wyposażona w diamentową tarczę tnącą i to jej obecność lub brak ma zwykle decydujący wpływ na jakość pracy i komfort korzystania z tego urządzenia. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu szczególnie dobrym, zatroszczmy się także o jego właściwe czyszczenie. Najlepiej, jeśli piła stołowa jest wyposażona w wiadro, z którego automatycznie pobierana jest woda przeznaczona do chłodzenia tarczy.

Zobacz też https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz