Mieszkanie dwupoziomowe w Warszawie – dlaczego warto?

Mieszkania dwupoziomowe nie są wcale nowością na polskim rynku nieruchomości – pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych – a jednak stanowią dość znikomy procent wśród dostępnych ofert. Jednocześnie grupa klientów, która jest zainteresowana kupnem lub wynajmem takiego lokum, stale rośnie. Co pociąga nas w takim rozwiązaniu?

Ciekawa alternatywa dla domu

Duża i urozmaicona przestrzeń to największe zalety, jakie reprezentuje sobą mieszkanie dwupoziomowe. Warszawa to miejsce, w którym zakup oddzielnego domu graniczy z cudem, zwłaszcza w okolicach centrum. Tymczasem dwupoziomowe lokum może być ciekawą alternatywą dla małego domu jednorodzinnego. Co kluczowe, można wyodrębnić w nim osobne strefy i aranżując je wedle własnego uznania – np. na dole wydzielić przestrzeń wspólną, dostępną także dla gości, a na górze sypialnie zarezerwowane wyłącznie dla domowników.

Mieszkanie dwupoziomowe w Warszawie – dlaczego warto?

Mieszkania dwupoziomowe – funkcjonalność i oszczędność w jednym

Dwupoziomowe mieszkanie pozwala poczuć się jak w domu, a jednocześnie zachować komfort, jaki daje życie w bloku. Co bardzo istotne, nie trzeba ponosić ogromnych kosztów utrzymania domu, takich jak naprawy dachu czy systematyczna pielęgnacja i utrzymanie ogrodu. Nie ma też konieczności zamartwiania się takimi szczegółami, jak odśnieżanie podjazdu zimą. Wszystkie te obowiązki przechodzą na wspólnotę mieszkaniową. Jednocześnie mamy do dyspozycji rozkład charakterystyczny dla jednorodzinnych domów, u góry nie mieszkają żadni sąsiedzi, za to wystarcza miejsca na sporo okien połaciowych. Czujemy przestronność i komfort oraz zachowujemy maksymalną funkcjonalność pomieszczeń. Cieszymy się większą przestrzenią i podziałem na dwie strefy – jedną dzienną, a drugą nocną. Nierzadko mamy do dyspozycji także dodatkowe udogodnienia, np. duże tarasy albo nawet małe ogródki. Czego chcieć więcej?

Dobry stosunek ceny do lokalizacji

Jeszcze jedną ogromną zaletą dwupoziomowych apartamentów – których liczba na rynku wtórnym wynosi zaledwie 1 procent – jest korelacja ceny oraz lokalizacji. W ścisłym centrum miasta nie kupimy ani nie wynajmiemy domu. Z kolei w dogodnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach możemy znaleźć takie oferty, ale w niebotycznych cenach. Mieszkania dwupoziomowe, jakie oferuje Warszawa np. na osiedlu 19.Dzielnica czy inne duże miasta, są natomiast wyceniane o wiele łaskawiej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz