Kupujemy pierścionek: jakie oczko wybrać?

Kupujemy pierścionek: jakie oczko wybrać?

Wielu mężczyzn, którzy zamierzają oświadczyć się swojej ukochanej zadaje sobie pytanie: jakie oczko wybrać w zaręczynowym pierścionku? W sklepach jubilerskich wybór pierścionków jest ogromny.

Każdy z nich nie tylko różni się kształtem, ale także rodzajem szlachetnego kamienia, z którego zostało wykonane jego oczko. Do tych, które wybierane są najczęściej należą te z oczkiem z diamentu.

Jak powstaje pierścionek z brylantem?

Brylant to oszlifowany w odpowiedni sposób diament. Diament zaś to bryłka węgla, która przez tysiące lat była skryta we wnętrzu ziemi i podlegała procesowi krystalizacji. Wydobyty diament jest matowy, dopiero oddany w ręce wykwalifikowanych szlifierzy diamentów nabiera szlachetnego blasku i staje się brylantem. Od tego jaki szlif zostanie wybrany zależy cena brylantu, a co za tym idzie także pierścionka. Zanim jednak brylant stanie się pierścionkiem musi zostać oprawiony. Diamenty oprawia się w platynę i złoto, gdy tylko te kruszce podkreślają ich blask. Kiedyś brylanty oprawiane były tylko w żółte złoto. Dzisiaj jednak w sklepach są do wyboru pierścionki z brylantem oprawione w złoto koloru białego lub różowego, np. tutaj. Można znaleźć także pierścionki, których obrączka wykonana została ze złota w różnych kolorach. Oprawie pierścionka z diamentem można nadać różny styl. Do tych wybieranych najczęściej należy „chaton”. Oprawa ta często nazywana jest szatonową. Jest styl najbardziej klasyczny, pierścionek z oprawą szatonową ma ponadczasowy charakter. Inne style opraw stosowane w pierścionkach z brylantem to: micro pave, pełna i kanałowa. Oprawę micro pave jubilerzy wybierają wtedy, gdy maja wykonać pierścionek z oczkiem składającym się z dużej ilości diamentów małej wielkości. Oprawa szatonowa nie tylko sprawia, że kamień osadzony jest niezwykle precyzyjnie, nie zdarza się, aby diament wypadł z oprawy. Do tego to ona najpiękniej podkreśla wyjątkowo blask kamienia.

Na co zwrócić uwagę kupując pierścionek z brylantem?

W chwili zakupu pierścionka z brylantem klient powinien otrzymać certyfikat. Dzięki temu zyskuje one gwarancję, że oczko pierścionka to rzeczywiście diament, a nie tylko lepiej lub gorzej wykonana imitacja prawdziwego diamentu. Z kolei na obrączce pierścionka – obojętnie czy jest ona wykonana z platyny czy ze złota, musi być wybita próba.
Pierścionki z brylantem najczęściej wybierane są jako pierścionki zaręczynowe. Symbolizują wierność i trwałość małżeństwa. Są także symbolem czystości z uwagi na swój biały kolor. Są drogie, a więc są również synonimem luksusu. Dodają urody każdej kobiecie. Po raz pierwszy zaręczynowy pierścionek z diamentem otrzymała Maria Burgundzka.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz