Kupno czy wynajem mieszkania?

Jak pokazują ostatnie dane ceny nieruchomości stale maleją i na razie nie zanosi się na to, aby ów proceder się zatrzymał. Już za niedługo koszty miesięcznego wynajmu będą równe kosztom jednej raty spłaty kredytu mieszkaniowego.

Sytuacja, w której ceny mieszkań stale spadają trwa już od około pięciu lat, a wszystko zaczęło się po wybuchu wielkiego światowego kryzysu, który również dotarł do Polski. Oczywiście spadek wartości nieruchomości nie był u nas tak spektakularny jak w Stanach Zjednoczonych, jednak nasi deweloperzy mocno odczuli zmianę koniunktury.

Dane statystyczne

Patrząc na dane statystyczne można zauważyć, że mieszkania na sprzedaż w przeciągu ostatnich lat staniały o około 18%. Obecnie za 50 metrowe mieszkanie w Warszawie na nowym osiedlu zapłacimy około 420 tysięcy złotych, a jeszcze pięć lat temu takie samo nowe mieszkanie kosztowałoby mniej więcej 500 000zł. Tak duże spadki cen zachęcają do zakupu mieszkań i coraz więcej osób korzysta z okazji, ponieważ za parę lat koniunktura znów może się zmienić i nieruchomości pójdą mocno do góry. Obecnie sprzedaż mieszkań utrzymuje się na unormowanym poziomie i w największych miastach Polski wciąż wykonywane są inwestycje w postaci nowych osiedli mieszkaniowych. Nowe mieszkania nie zawsze od razu znajdują swoich właścicieli, jednak po pewnym czasie udaje się je sprzedać.

Sprzedaż mieszkań

Najczęściej mieszkania sprzedaż wiąże się z inwestycją. Wielu ludzi kupuje mieszkania tylko po to, aby je później wynajmować. Sam wynajem moim zdaniem się nie opłaca, ponieważ co miesiąc płaci się tak naprawdę za nic. Bardziej kuszącą alternatywą jest zakup lokalu nawet na kredyt. Mieszkania na sprzedaż Białystok są u wielu deweloperów oferowane od razu z kredytem, dlatego łatwiej jest go uzyskać. Wybierając taką opcję oczywiście będziemy musieli co miesiąc spłacać kredyt jednak, po kilkudziesięciu latach będzie one naszą własnością. Deweloperzy wystawiając mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego podejmują coraz to nowsze inwestycje. Młodzi ludzie po ślubie często szukają nowego lokum i zazwyczaj wybór pada na nowe mieszkanie na sprzedaż gdańsk, które nie było jeszcze używane.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz