Krem BB: zupełnie nowa formuła

Krem BB: zupełnie nowa formuła

Kryje drobne niedoskonałości, na twarzy nie powstaje maska, a do tego pielęgnuje skórę. Krem BB to prawdziwy hit.

Krem BB jest wielofunkcyjnym kosmetykiem, którego formuła po raz pierwszy została opracowana w Niemczech już w roku 1968. Stworzono go z myślą o osobach po operacjach plastycznych i zabiegach laserowych. Miał więc bardzo gęstą konsystencje. Z czasem trafił on do kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji twarzy. Niezwykłe zalety kremów BB jako pierwsze odkryły Azjatki, to z Azji przywędrowały one do Europy. Konsystencja kremów opracowanych na początku XXI wieku w Korei miała zupełnie inną, bardzo lekką konsystencję. Szturmem podbiły one serca wielu kobiet na całym świecie. Formułę kremu BB dostosowano do wymagań cery Europejek, zawiera on mniej żółtego pigmentu.

Czym jest krem BB?

Blemish Balm to krem w składzie, którego znajduje się duża ilość substancji o działaniu pielęgnacyjnym: składników łagodzących, nawilżających i odżywczych. Krem nie tylko pielęgnuje skórę, ale także maskuje drobne niedoskonałości, wyrównuje koloryt cery, daje przy tym efekt naturalnego makijażu. Ponieważ dobrze stapia się ze skórą, wygląda ona na bardziej gładką i młodszą. Nie ma jednak mocno kryjących właściwości.

Jak używać kremu BB?

Krem BB powinno dobierać się do koloru cery. Z reguły są dostępne w dwóch odcieniach kolorystycznych: jasne i ciemne. Ale można znaleźć kremy BB w trzech, a nawet w czterech tonacjach kolorystycznych. Wśród nich znajdziemy krem do każdego typu skóry, także do mieszanej. Kremu BB można używać jako bazę pod makijaż. Można go wykorzystać także jako podkład. W roli podkładu idealnie sprawdza się w upalne letnie dni. Kremem BB zamaskujemy także cienie pod oczami. Te dostępne w dwóch tonacjach kolorystycznych możemy ze sobą zmieszać. Kremy BB zawierają nie tylko składnik nawilżające, łagodzące i odżywcze, ale także filtry SPF, nie tylko więc pielęgnują cerę, ale chronią ją także przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB.

Krem BB to prawdziwy hit wśród kosmetyków.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz