Kredyt samochodowy na każdą kieszeń

Kredyt samochodowy na każdą kieszeń

Zakup samochodu to spory wydatek i niemałe obciążenie dla domowego budżetu, dlatego też ważne jest to, aby była to decyzja przemyślana i szczegółowo przeanalizowana.

Marzeniem wielu osób jest zakup nowego samochodu, najlepiej zakupionego bezpośrednio w autoryzowanym salonie, wiadomo jednak, że nowe pojazdy są zdecydowanie droższe niż auta używane , na które – nota bene – także można uzyskać kredyt gotówkowy.

Kiedy ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt o charakterze finansowym, przeznaczony na zakup konkretnego samochodu. Wysokość kredytu może być równa wartości konkretnego samochodu, co w praktyce oznacza, że inwestor nie musi wykazywać wkładu własnego. Jedynym wyjątkiem są w tym przypadku raty balonowe, płatne raz w roku – decydując się na tę alternatywę należy pamiętać, że inwestor musi wpłacić 25% wartości auta przed udzieleniem kredytu, natomiast pozostałe 75% stanowią środki pozyskane w ramach pożyczki, których spłata następuje w trzech rocznych ratach.

Nietrudno zauważyć, że alternatywa ta jest bardzo wygodna ze względu na brak konieczności spłaty w ratach miesięcznych, nie mniej jednak wymaga także dyscypliny finansowej oraz zaplecza finansowego, które umożliwi wpłatę wymaganych 25% wartości auta.

Raty balonowe wybierane są zdecydowanie rzadziej niż standardowe raty miesięczne, z możliwości tej zazwyczaj korzystają właściciele firm, dla których kredyt samochodowy stanowi narzędzie umożliwiające zakup auta ciężarowego, w przypadku osób fizycznych wybór spłaty zobowiązania w postaci rat balonowych pojawia się rzadko. Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Inną możliwością są raty miesięczne z ostatnią ratą balonową

W tej sytuacji należy zadbać o to, aby w domowym budżecie wygospodarować środki na spłatę comiesięcznego zobowiązania, należy więc mieć pewność stałej pracy i systematycznych wpływów z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia.

Bankowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest przewłaszczenie samochodu w formie karty pojazdu w depozycie lub wpis banku w dowód rejestracyjny. Ponadto w przypadku aut o wysokiej wartości rynkowej (powyżej 30 tysięcy zł) realizowana jest także cesja praw z polisy AC.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz