Jak zimą dbać o skórę i włosy?

Jak zimą dbać o skórę i włosy?

Zima to bardzo trudny okres dla naszej skóry i włosów. Jak je pielęgnować, aby przetrwały tę trudną porę roku w dobrej kondycji?

Zmieniamy krem do pielęgnacji twarzy

Niezależnie od typu cery, w okresie zimy należy używać innego kremu do pielęgnacji twarzy niż jesienią i zimą. Ważnym składnikiem w kremach na zimę są lipidy, które wzmacniając naruszoną przez zimowe warunki warstwę ochronną skóry zabezpieczą ją przed utratą wilgoci. Kremy na dzień powinny chronic skórę przez wiatrem, gwałtownymi zmianami temperatury, mrozem oraz przed promieniami UV, które zimą są tak samo (przy leżącym śniegu nawet bardziej) szkodliwe jak w czasie letnich miesięcy.

Nawilżamy

Na noc wybieramy krem intensywnie nawilżający. Raz w tygodniu (a nawet częściej) róbmy sobie nawilżającą maseczkę. Zwiększmy także wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Natłuszczamy i odżywiamy

W okresie zimowym zastępujemy żel pod prysznic olejkiem do mycia. Nie zetrze on warstwy ochronnej ze skóry, a dodatkowo ją natłuści. Jeżeli preferujemy kąpiele w wannie, na okres zimy płyny do kąpieli zastąpmy specjalnymi olejkami. Po każdej kąpieli lub prysznicu wcierajmy w skórę balsam odżywczy lub silnie natłuszczający.

Odświeżamy

Raz w tygodniu robimy peeling preparatem na bazie olejku. Szczególnie wiele uwagi poświęćmy kolanom i łokciom, a więc miejscom, które bardzo łatwo ulegają przesuszeniu. Odświeżona peelingiem skora lepiej wchłonie kosmetyki.

Smarujemy usta

Kiedy jest mróz zaczynają pierzchnąć i pękać. Starajmy się je często smarować. Warstewka ochronnego balsamu lub pomadki ochroni delikatną skórę warg, będą mniej wysychać. Od czasu warto zafundować im miodowy peeling: płynnym miodem wymieszanym z cukrem masujemy je przez kilka minut.

Chronimy dłonie

Aby nie dopuścić do ich zaczerwienienia i spierzchnięcia musimy je osłaniać szczególnie w wietrzne i mroźne dni. Należy smarować je bogatym w składniki odżywcze kremem ochronnym. Będą nam bardzo wdzięczne, jeśli raz w tygodniu zrobimy im peeling i nałożymy maseczkę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz