Jak wybrać OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC musi posiadać każdy kierowca i właściciel pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Polisa OC ma być ochroną dla nas i ofiary wypadku, który spowodowaliśmy, a także gwarancją, że ten nie zostanie bez odszkodowania.

Czym jest OC

Pełna nazwa ubezpieczenia OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów. Polisa OC uaktywnia się zatem kiedy dojdzie do kolizji lub wypadku drogowego spowodowanego przez właściciela polisy. Obowiązkowi posiadania polisy podlegają wszystkie pojazdy mechaniczne zarejestrowane w Polsce lub wprowadzane do ruchu. Wyjątkiem są pojazdy, które są używane przez polskie siły zbrojne. Ubezpieczenie OC należy wykupić od razu, najpóźniej w dniu rejestracji, a jego brak oznacza w praktyce dość dotkliwe kary finansowe.

Jak wybrać OC?

Jak wybrać ubezpieczenie?

Musimy mieć świadomość, że zakres działania ubezpieczenia OC jest w każdym przypadku taki sam. Oznacza to w praktyce, że nie ma żadnego znaczenia, ile kosztować będzie nasza polisa, bo każda będzie działała tak samo. Wydawałoby się, zatem że jedynym kryterium wyboru jest cena składki ubezpieczenia. W dużej mierze jest to prawda. Jednak nie bez znaczenia jest też renoma samego towarzystwa ubezpieczeniowego. W wielu wypadkach kierowcy decydują się na zakup nawet droższego ubezpieczenia OC, ale mają pewność, że kiedy pojawi się problem, nikt nie będzie tworzył im utrudnień w załatwieniu sprawy. Dodatkowo wiele firm wraz z ubezpieczeniem OC oferuje nam więcej indywidualnych rozwiązań. Wiele osób w parze z ubezpieczeniem OC wykupuje też inne ubezpieczenia komunikacyjne, na przykład autocasco. W ten sposób możemy zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia dobrowolnego, mimo że te obowiązkowe wyjdzie nam drożej niż w konkurencyjnej firmie. Bez względu jednak na to, gdzie zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia, musimy za każdym razem dokładnie przeczytać pełną umowę. W innym przypadku spodziewać się możemy problemów.

Więcej o polisie OC dowiesz się na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz