Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez samochodu. Codzienne dojazdy do pracy, robienie zakupów, odwożenie dzieci do szkoły – z własnym autem jest zdecydowanie łatwiej. Zdarzają się sytuacje, kiedy nasz samochód odmawia nam posłuszeństwa lub w dane miejsce dostajemy się innym środkiem transportu, a następnie chcemy być niezależni. W takich sytuacjach sprawdzi się wypożyczalnia samochodów. Pojawia się pytanie jak w gąszczu ofert wybrać naprawdę dobrą wypożyczalnię. Spróbujmy znaleźć odpowiedź.

Porównywanie ofert

Jeśli interesuje nas wypożyczalnia samochodów w Warszawie, będziemy mieli w czym wybierać. Dobrym rozwiązaniem jest porównanie ofert wypożyczalni między sobą. Co ważne, zwracamy uwagę nie tylko na cenę. To akurat jest ostatnie kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę. Sprawdzamy auta, jakie wypożyczalnia ma w ofercie. Bardzo ważny – zwłaszcza, jeśli zamierzamy pokonywać większe odległości – jest stan techniczny pożyczanych samochodów. Dużo powie nam wiek auta oraz jego przebieg. Jeśli samochód jest wiekowy, a dodatkowo ma na liczniku dużą liczbę, lepiej poważnie zastanowić się nad jego pożyczeniem. Zainteresować powinny nas także kwestie formalne. Wypożyczenie samochodu zawsze powinno wiązać się ze spisaniem stosownej umowy. Zanim jednak pojawi się na niej nasz podpis należy zapoznać się z jej treścią. Dokładnie czytamy zwłaszcza te punkty, które dotyczą zakresu naszej odpowiedzialności za samochód. Sprawdzamy za co wypożyczalnia może nas obciążyć kosztami.

Paliwo

Zawsze trzeba spytać z jak pełnym bakiem należy odstawić auto. Co ważne, pamiętajmy, że za spóźnienie w zwrocie samochodu mogą zostać naliczone opłaty. Jeśli zamierzamy jechać z daleka, dobrze jest upewnić się, z jakimi kosztami musimy się liczyć. W niektórych wypożyczalniach wystarczy telefonicznie uprzedzić o krótkim spóźnieniu, aby uniknąć problemów. W innych stawka za spóźnienie jest godzinowa. UWAGA: jeśli spóźnimy się więcej niż 12 godzin, musimy liczyć się z tym, że wypożyczalnia zawiadomi odpowiednie służby.

Sprawdź ofertę wypożyczalni

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz