Jak spakować dziecko na pierwszy obóz?

Pierwszy wyjazd na obóz potrafi być stresujący nie tylko dla zatroskanych rodziców, ale również dla dziecka. Warto więc pamiętać o tym, że każda ze stron ma szansę dobrze przygotować się do niego. Jak osiągnąć ten cel? Pomóc może kilka prostych wskazówek.

Jak spakować dziecko na pierwszy obóz?

 

Ważne pakowanie

Firmy organizujące obozy zimowe zwykle informują rodziców o tym, co ma ze sobą zabrać ich mały uczestnik. Nietrudno się jednak domyślić, że staranne spakowanie go jest zadaniem spoczywającym wyłącznie na barkach rodziców. Nie wolno robić go na ostatnią chwilą ryzykując, że dziecko nie będzie miało całego niezbędnego mu ekwipunku. Dorosły z pewnością poradziłby sobie z tą sytuacją dokupując spodnie lub elementy bielizny. Dziecko jest znacznie bardziej nieporadne, lepiej więc nie dopuszczać do sytuacji, w której okazałoby się, że zostało spakowane nieadekwatnie do potrzeb Do plecaka lub torby zawsze warto jest też włożyć kartkę, na której zostanie wyszczególnione to, co znalazło się w dziecięcym bagażu. Pomoże to w pakowaniu się już po zakończeniu pobytu.

 

Gadżety, które warto mieć

To organizator obozu zwykle określa zasady, na jakich podczas wyprawy wykorzystywane są telefony komórkowe, jeśli jednak są one dozwolone, zadbajmy o to, aby w bagażu dziecka znalazła się nie tylko ładowarka, ale również power bank będący alternatywnym źródłem energii. Do torby lub plecaka dobrze jest też wrzucić niewielką latarkę i okulary przeciwsłoneczne. Te ostatnie mogą wydawać się rozwiązaniem zaskakującym, pamiętajmy jednak, że zimowe słońce potrafi być szalenie niebezpieczne dla maluchów.

 

Pieniądze

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku telefonu komórkowego, zwykle organizator wydaje też zalecenia odnoszące się do zasobów finansowych uczestników obozu. Dzieci przeważnie nie są jednak tak gospodarne, jak osoby dorosłe. Na dnie torby dobrze więc ukryć dodatkowy zastrzyk gotówki, o którym dziecko dowie się dopiero wtedy, gdy okaże się, że jego zasoby stopniały. Jeśli obawiamy się, że pieniądze zostaną znalezione wcześniej, przekażmy je wychowawcy syna lub córki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz