Fotowoltaika. Warto czy nie?

Fotowolatika, to korzystanie z energii słonecznej i wykorzystywanie jej do naszych celów. Ma swoich gorących zwolenników, jak też krytyków, którzy uważają, że jest niewydajna w warunkach polskiej zimy.

Czy to się opłaca

W sensie inwestycji fotowolatika jest oczywiście droga. Jednak zastosowanie tego źródła energii pozwala skutecznie zredukować wysokość rachunków za dostawę energii elektrycznej. Nawet w przypadku kiedy ilość wyprodukowanej energii z tego źródła nie pozwala na pokrycie stu procent zapotrzebowania naszego domu, to każda redukcja oznacza tu dużo oszczędności. W niektórych przypadkach jest to o dziewięćdziesiąt procent mniej kosztów za energię elektryczną w stosunku rocznym. Dodatkowo wykorzystanie tej metody, pozwala nam być zupełnie obojętnym, jeśli chodzi o podwyżki cen energii. Produkując prąd w naszej mikroinstalacji możemy zużywać wyprodukowaną energię na bieżąco, ale jesteśmy też w stanie odebrać w dowolnym momencie od zakładu energetycznego w ciągu roku rozliczeniowego, każdą oddaną do sieci kilowatogodzinę. Z tytułu tych rozliczeń nie ponosimy oczywiście żadnych dodatkowych opłat dystrybucyjnych.

Fotowoltaika. Warto czy nie?

Jak wybrać instalacje?

Samo utrzymanie mikroinstalacji nie generuje żadnych wielkich kosztów. Co więcej, jest całkowicie bezobsługowe. Jednak wybierając odpowiednią instalację zadbajmy o to, aby były one wykonane w inteligentnej technologii, która pozwala na dynamiczne zarządzanie wprowadzaniem energii do sieci i same informują użytkownika w razie jakiejkolwiek usterki. Warto też podkreślić, że w przypadku tego źródła energii, nie powinniśmy szukać przesadnych oszczędności, a zwłaszcza nie decydować się na zakup sprzętu nieznanych firm. Aby instalacja służyła nam długo i bezawaryjnie, warto zdecydować się na dobrej jakości zestawy instalacyjne od czołowych producentów. Koszt zestawu zależy przede wszystkim od zapotrzebowania gospodarstwa domowego na prąd, lokalizacji budynku, rodzaju i wielkości powierzchni dachu. Im zapotrzebowanie jest większe, tym sama wysokość inwestycji będzie oczywiście proporcjonalnie wyższa.

Poznaj szczegóły na: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz