Drewniana podłoga

Ładna podłoga drewniana pielęgnacja instalowana jest w coraz większej liczbie domów oraz mieszkań. Po pierwsze ze względu na spore właściwości izolujące, ale o wiele częściej przecież przez wzgląd na elegancki wygląd takiej podłogi.

Drewno charakteryzuje się także sporą wytrzymałością, ale należy o nie dbać w odpowiedni sposób, w kuchni także zaleca się zastosowanie specjalnych paneli drewnianych, ze zdecydowanie większą odpornością na wilgoć. Aby jednakże zwyczajne szafki kuchenne nie porysowały podłogi drewnianej, należy ją jeszcze oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczyć.

Specjalna warstwa lakieru

Jednym ze sposobów jest zastosowanie na przykład specjalnej warstwy lakieru, który będzie odpowiednio chronić drewno, lakier jednak na skutek normalnego użytkowania może się ścierać, co po pewny czasie spowodować może iż podłoga drewniana ulec może zarysowaniu. Najbardziej szkodliwy jak się okazuje jest piasek, dlatego też w pierwszej kolejności należy dokładać wszelkich starań aby piasku właśnie się pozbyć. Po pierwsze pomóc może w znaczącym stopniu częste i regularne sprzątanie podłogi, oraz zapobieganie nanoszeniu brudu, w szczególności piasku, pomocna okazuje się w tym wypadku duża wycieraczka.

Wymiana wycieraczki

Pamiętać należy oczywiście o tym, aby wycieraczka była regularnie wymieniana. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia podłogi można też specjalną szafkę na buty zainstalować bezpośrednio przy wejściu. W zminimalizowaniu ewentualnych uszkodzeń podłogi pomóc może także odpowiednia aranżacja kuchni poradnik¸ gdzie minimalizuje się ryzyko zarysowania. Przy okazji zobacz jak budować szafki kuchenne z płytek – kliknij tutaj. Na zewnątrz stosować powinno się odpowiedniej jakości farby elewacyjne, każda farba elewacyjna spełniać powinna określone normy, ale specjalny test kropli farby – zobacz jak to się robi wykonany jeszcze przed pomalowaniem elewacji może się okazać co najmniej pomocy. Należy zdawać sobie sprawę, że malowanie elewacji odbywać zobacz tutaj powinno się stosunkowo rzadko, toteż stawiać należy na jak najbardziej wytrzymałe farby przeznaczone do malowania elewacji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz