Do czego służą tarcze diamentowe?

W czasie prac remontowych, budowlanych wyjątkowo często zachodzi konieczność przecięcia różnego rodzaju materiałów. W zależności od tego, jakie materiały mają być docinane, wykorzystuje się bardzo różne narzędzie. Wśród tych bardzo popularnych są tarcze na bazie diamentów.

Z czego są zbudowane te tarcze?

Oczywiście tarcze diamentowe nie mają w swoim składzie diamentów. Do ich produkcji wykorzystywany jest proszek diamentowy. Do produkcji proszku diamentowego wykorzystywane są diamenty syntetyczne lub naturalnego. W przypadku tych drugich wybierane są tylko diamenty w najgorszym gatunku. Elementem każdej tarczy diamentowej jest także wykonany ze stali lub stopu metali lekkich korpus. Diamentowy proszek jest nanoszony jedynie na krawędzie korpusu. Jest ona zatopiony w metalowym spoiwie. Łączy się go poprzez lutowanie albo metodą zgrzewania. Diamentowy proszek może zostać naniesiony na korpus tarczy w bardzo różny sposób. Od tego jak to zostało wykonane zależą później możliwości zastosowania tarczy. W sprzedaży dostępne są tarcze diamentowe, w których diamentowy proszek został nałożony segmentami albo w sposób ciągły. Tarcze diamentowe są bardzo wszechstronne, można je wykorzystać również do szlifowania bardzo różnych materiałów.

Materiały, które potnie diamentowa tarcza

Diament jest jednym z najtwardszych minerałów. Tarcze diamentowe doskonale więc radzą sobie z pocięciem nawet bardzo twardych materiałów. Można nimi pociąg granit, kamienie polne, klinkier czy szkło. Sprawdzają się także do cięcia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej czy aluminium. Pozbawione szczelin tarcze segmentowe są najbardziej uniwersalne. Są więc wykorzystywane do cięcia bardzo wielu przedmiotów. Zużywają się one jednak szybciej niż tarcze segmentowe ze szczelinami. Jest to jednak ich jedyna wada. Tarczami diamentowymi można pociąć wiele różnych materiałów. Wśród nich wyróżnia się tarcze do pracy na mokro i na sucho. W sprzedaży dostępne są tarcze diamentowe o różnej średnicy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz