Czym przeciąć beton?

Beton jest bardzo popularnym materiałem stosowanym w budownictwie od lat. Powstaje poprzez zmieszanie w odpowiednich proporcjach cementu, kruszywa (najczęściej jest nim piasek) i wody. Po związaniu beton staje się bardzo twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Na budowach bardzo często konieczna jest obróbka betonowych elementów. Stąd konieczność używania specjalistycznych narzędzi przeznaczonych specjalnie do cięcia betonu.

Narzędzia do cięcia betonu

Na rynku dostępne są specjalne piły do betonu. Są to urządzenia tarczowe, które świetnie poradzą sobie z pocięciem nie tylko twardego betonu, ale także innych twardych materiałów, które używane są w budownictwie. Piły przeznaczone do cięcia betonu mogą służyć także do przecinania asfaltu, a nawet niektórych rodzajów kamienia naturalnego. Niektóre modele mogą służyć także do cięcia rur na budowie

Jaką piłę wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje pił przeznaczonych do cięcia betonu. Najbardziej popularne są piły tarczowe. Do przecinania betonu tymi piłami koniecznie trzeba dokupić tarcze diamentowe. Na rynku dostępne są tarcze diamentowe, którymi można pracować na sucho lub na mokro. Dostępne są także spalinowe piły do betonu. W piłach tych zastosowane są diamentowe piły łańcuchowe. Piły do cięcia betonu produkowane są przez wielu producentów. Niektórzy z nich, aby podnieść komfort korzystania ze spalinowej piły do betonu wyposażają te urządzenia w system czyszczący przy pomocy wody. Dzięki temu powstające zanieczyszczenia podczas cięcia są usuwane już w trakcie pracy. System ten chroni także piłę przed przegrzaniem, woda zapewnia jej chłodzenie. Dodatkowym elementem, który koniecznie powinien wchodzić w skład piły łańcuchowej do cięcia betonu jest osłona na tarczę. Dzięki temu osoby wykonujące prace piłą spalinową mogą czuć się bardziej bezpiecznie.

Pilarki do betonu to urządzenia, które są niezbędne przy wykonywaniu wielu prac budowlanych i remontowych. Wybór tych urządzeń na rynku jest obecnie bardzo duży. Kupno dobrej piły nie jest problemem.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz