Blachodachówka i blachodachówka z posypką

Pierwsze dachy, których poszycie zostało wykonane z blachodachówki pojawiły się w Polsce w latach 90. Początkowo materiał ten inwestorzy traktowali z pewną ostrożnością. Obecnie blachodachówki stały się jednym z bardziej popularnych materiałów na pokrycia dachów. W ofercie producentów dostępne są dzisiaj nie tylko klasyczne blachodachówki, ale także ich wariant, czyli blachodachówki z posypką.

Jakie są różnice między blachodachówką a blachodachówką z posypką?

Blachodachówka i blachodachówka z posypkąDo wykonania tradycyjnej blachodachówki wykorzystywane są arkusze stalowej blachy pokryte powłokami pochodzenia organicznego: poliestrem, poliuretanem albo PVDF. Blachodachówka jest bardzo lekka, charakterystyczne tłoczenia sprawiają, że jest ona bardzo mocno podobna do ceramicznych dachówek. Blachodachówka z posypką jest od tej klasycznej blachodachówki znacznie cięższa. Jest jednocześnie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych. Rdzeń blachodachówek z posypką wykonywany jest z ocynkowanej termicznie blachy stalowej. Z dwóch stron jest ona chroniona warstwą akrylową i epoksydową. Dodatkowo zewnętrzną warstwę akrylową pokrywa się granulatem kamiennym, który następnie jest zabezpieczany lakierem akrylowym. Dzięki zastosowaniu posypki blachodachówka nabiera wyjątkowych właściwości. Chroni dach przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Doskonale także tłumi odgłosy padającego deszczu.

Na jakie dachy blachodachówka z posypką może być stosowana?

Blachodachówkę z posypką można wykorzystać do wykonania poszycia dachów budynków jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i handlowych. Doskonale sprawdza się zarówno do wykonywania pokrycia dachów na nowych, jak i starych budynkach. Montaż blachodachówki z posypką nie nastręcza żadnych trudności, jest prosty i szybki. Materiał ten dostępny jest w wielu kolorach. Dzięki temu można wybrać taką, której kolor idealnie wpisze się w otaczającą budynek przestrzeń.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz