Bezpieczny i wygodny transporter dla kota

Bezpieczny i wygodny transporter dla kota

Transporter dla kota to sprzęt z rodzaju „must have”. Będzie on nam potrzebny przy każdym przemieszczaniu się z naszym pupilem, czy to przy konieczności zawiezienia go do weterynarza, czy wyjazdu na wakacje.


Transporter dla kota to najbezpieczniejszy sposób przenoszenia tego zwierzęcia. Nie tylko minimalizujemy w ten sposób możliwość ucieczki kota, dla którego podróż poza strefę bezpieczeństwa, która zna, jest każdorazowo szokiem, ale też czynimy to w sposób najwygodniejszy, biorąc pod uwagę samą sytuację.

Decydując się na zakup transportera, musimy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo zwierzęcia

Drzwiczki urządzenia nie mogą się zbyt łatwo otwierać, a całość konstrukcji nie powinna być niestabilna. Sam transporter powinien też być dostosowany do rozmiaru zwierzęcia. Na rynku znajdziemy urządzenia, które oznaczone są liczbami od jednego do dwóch lub od dziesięciu do trzydziestu. Najmniejsza liczba sugeruje nam, że produkt przeznaczony jest dla dorosłego kota dachowego, który nie waży więcej niż sześć kilogramów. Dwójka to rozmiar dla kotów większych takich jak choćby kot leśny czy norweski, zaś trójka została zaprojektowana dla tych osób, które muszą przewieźć kota na większą odległość, a sama podróż trwać będzie kilkanaście godzin. Transportery oznaczone tą liczbą nie nadają się do noszenia w ręku, ale zapewniają kotu wystarczającą przestrzeń do przeżycia podróży.

Efektywnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem są drzwiczki, które znajdują się na samej górze transportera

Minimalizujemy w ten sposób szansę na wydostanie się kota samodzielnie, a jednocześnie jest nam łatwiej włożyć zwierzę do transportera. Bardzo ważna jest jakość urządzenia i materiały, które zostały zastosowane przy jego produkcji. Nie powinniśmy, kierując się oszczędnością, wybierać transporterów wykonanych z plecionki lub kiepskiej jakości plastiku. Nie tylko kotu będzie w nich niewygodnie, ale bardzo szybko zużyją się one i będziemy zmuszeni do zakupu kolejnego transportera. Efektem czego zamiast spodziewanej oszczędności, będziemy mieli dodatkowe koszty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz