Bakalie w każdej kuchni

Bakalie w każdej kuchniBakalie to produkty spożywcze, które można spotkać w każdej kuchni. Są smaczne, zdrowe, posiadają mnóstwo witamin, soli mineralnych oraz przeciwutleniaczy, które są szczególnie ważne dla zdrowia człowieka.

Z zasady bakalie kojarzą się z domowymi wypiekami, warto jednak pamiętać, że można je traktować jako zdrową i smaczną alternatywę dla słonych i słodkich przekąsek.

Bakalie – luksus dla każdego

W dawnych czasach bakalie uznawane były za dobro luksusowe, nic więc dziwnego, że kupowano je głównie przed świętami, w dodatku w ilościach mocno ograniczonych. Modne było także samodzielne przygotowywanie suszu owocowego z dostępnych w ogrodzie i na bazarze owoców.

Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nimi podejście do bakalii, które bez problemu można kupić w każdym sklepie. Co ważniejsze, współczesne bakalie nie stanowią wyłącznie luksusowego dodatku do ciast i deserów, często są one używane jako smaczna i zdrowa przekąska, stanowiąca atrakcyjną alternatywę dla niezdrowych słodyczy oraz słonych przekąsek.

Większość osób kupuje przede wszystkim najpopularniejsze bakalie, czyli rodzynki, suszone śliwki oraz orzechy włoskie i laskowe, warto jednak pamiętać, że wiele zalet posiadają także produkty nieco bardziej egzotyczne, m.in. suszone figi, mango czy miechunka. Warto także regularnie sięgać po migdały, suszone banany, jabłka oraz egzotyczne odmiany orzechów.

Bakalie mogą być stosowane do dań wytrawnych, ciast, deserów, muffin lub traktowane jako zdrowa przekąska. Suszone owoce w szczególności powinny spożywać dzieci, dla których odpowiednia ilość witamin, soli mineralnych czy nienasyconych kwasów tłuszczowych jest jak najbardziej wskazana i pożądana.

Witaminy

W tym momencie warto podkreślić, że suszone owoce, orzechy, rodzynki tudzież inne delikatesy, to przysłowiowa bomba witaminowa. Co ważniejsze, susz owocowy zawiera ponad trzykrotnie mniej wody niż świeże owoce, co w praktyce oznacza optymalną kondensację składników odżywczych.

Przykładowo, suszone śliwki czy żurawina zawierają znacznie więcej białka, węglowodanów oraz witamin niż produkty świeże.

Bakalie zamówisz na stronie https://ebakalland.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz